French Press

French Press
  • Kullanışlı bir kahve demleme aleti.
  • 350 ml su kapasitesi.
  • Kaliteli heat –resistant cam
  • Temizleme esnasında parçalara ayrılabilir.
  • Paslanmaz çelik dış gövde

French press kahve demleme yöntemlerinden biri olup, kahvenizi instant kahve gibi hızlı ve pratik şekilde hazırlanmasına imkan verir. Son yıllarda ülkemizde de tanınmaya ve kabul görmeye başlayan bir yöntemdir. Bu işlem için kullanılan bardak da genel olarak french press adıyla tanımştır. Aslında süzgeçli siteme sahip olan bu bardak, kahve demlemek için kullanılmasının yanı sıra bitkisel çay demlemesi için de gayet pratik ve ideal bir çözümdür.

Genel olarak kahvelerde demleme süresi 2-3 dakika ve bitkisel çaylarda 5 dakika civarıdır. Kullanılacak kahvenin öğütme ayarı espresso kahveye göre bayağı bir kalın ve filtre kahveye yakın bir ayarda olmalıdır. Çok ince çekilmiş kahve hızlı demlenip acılaşır ve sertleşir, çok kalın çekilen kahve de bu süre içerisinde demlenemeyip sulu kalabilir. Eğer demleme süresini uzatırsanız kahve yine acılaşıp sertleşebilir. Kullanacağınız su kaynar su olmamalıdır, kaynamış su bir süre bekletilip 90-95 derece aralığına düşürülmelidir. Bu genellikle kaynamış suyu 1 dakika kadar dinlendirmekle sağlanabilir.

French press için kullanacağınız kahve, kahvenin çeşidine ve sizin ağız tadınıza bağlı olarak değişebilir. Genel kabul gören miktar 350 ml’lik bir french press için 15-20 gr kahvedir. Demleme yöntemi; kahve veya çayı french press’e koyarsınız, uygun sıcaklıkta sıcak suyu üzerine ilave edersiniz, kapağını kapatırsınız, kahveler için 3 dk gibi bir süre, çaylar için 5 dk gibi bir süre sonra kapakta bulunan pistonu aşağı doğru itersiniz ve kahvenizin ya da çayınızın posasını bardağın dibine sıkıştırırsınız ve sıcak içeceğiniz servis için hazır olur. Afiyet olsun!

French Press - Kullanışlı bir kahve demleme aleti. Kaliteli ısı dayanıklı cam, kolay temizleme, paslanmaz çelik dış gövde.
Filtre Kahve Makinesi Animo Excelso. Kahve hazırlık süresi 6 dakika. Kolay kullanım ve temizlik için ergonomik dizayn.
Espresso Makinaları için özel DVA Su Arıtıcısı: 8 Lt. 3/8" bağlantı, tavsiye edilen maksimum akış hızı 1000 litre/saat.
Stilea SK5000 Sıcak Çikolata ve Salep Makinesi. Kolay kullanım ve temizlik. Sessiz çalışma özelliği. Salep için de uygundur.
By Kitchen DDM-01 Bar Mikseri. 2 farklı hız ayarı. Çırpıcısı ve sürahisi paslanmaz çeliktir. Yüksek güç motor. Kolay kullanım.
Bar Mikseri Edesa BB-10. Üniversal fanlı motor. Motor devir hızı: 15000  rpm. Gövdesi parlatılmış alüminyum, hazne ve kafası paslanmaz çeliktir.
Robot Coupe J80 Katı Meyve Sıkma Makinesi, atıklar sürekli olarak boşaltılmakta.
Katı Meyve Sıkma Makinesi Stilea KS 1850. 2 litre posa haznesi, Paslanmaz çelik kasa, 2 seviyeli hız ayarı.
Narenciye Sıkma Makinesi By Kitchen DNS-1. Termik korumalı motor. Ergonomik şık dizayn. 
Narenciye Sıkma Makinesi Edesa ECP-M15. Ergonomik dizayn. Paslanmaz çelik hazne. 
By Kitchen Eddy Bar Blender. Meyve suları, çorbalar, tüm sos çeşitleri ve de içecekler için mükemmel bir seçim.
Stilea BL1500 Bar Blender. Çelik dişli,  Buz kırma özelliği, Kar yapma özelliği.